Aktualności Aktualności

Zakończona "akcja bezpośrednia"

Rokroczna, tzw. akcja bezpośrednią z zakresu ochrony przeciwpożarowej terenów leśnych jest już za nami. Ale nim minie zbliżająca się zima musimy myśleć o kolejnym sezonie.

Podsumowując zakończony sezon pożarowy, ostatnie dwa przypadki pożarów w leśnictwach Przygłów i Stobnica wystąpiły w październiku br..

W pierwszym z nich, spłonęło  ok. 0,08 ha poszycia leśnego. Szybka reakcja osób wypoczywających w tym czasie  na terenach leśnych, pozwoliła na błyskawiczne opanowanie ognia przez trzy jednostki straży Pożarnej (1 PSP oraz 2 OSP) . Straż Leśna  po wykonaniu czynności na miejscu pożaru szybko ustaliła sprawców nieumyślnego zaprószenia ognia.

W dniu 16 października ok. godziny 15 Służby leśne zostały powiadomione, iż w okolicach miejscowości Lubień z głębi lasu wydobywa się ciemny dym. Po dojechaniu na miejsce okazało się, iż płonie uprawa leśna. Na miejsce zostały wezwane łącznie 7 jednostek straży Pożarnej (6 OSP oraz 1 PSP), do gaszenia pożaru został wykorzystany również samochód gaśniczy Nadleśnictwa Piotrków oraz pojazdy pozostające do dyspozycji Nadleśnictwa Piotrków  na wypadek pożaru. Łącznie spłonęło 1,25 ha uprawy leśnej. Dogaszanie trwało jeszcze  dwa dni.

 

Nadleśnictwo Piotrków pragnie podziękować wszystkim osobom dzięki, którym możliwe było szybkie zlokalizowanie i wykrycie pożarów w roku 2018 . Pragniemy także podziękować wszystkim strażakom, zarówno tym zawodowym jak i ochotnikom,  biorącym udział w akcjach gaszenia pożarów na terenie Nadleśnictwa Piotrków.