Asset Publisher Asset Publisher

Back

II Postępowanie na "Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć z zakresu edukacji ekologicznej w ramach zadania pn. „Program Edukacji Ekologicznej realizowany przez Nadleśnictwo Piotrków w latach 2022 -2023” dofinansowanego ze środków WFOŚiGW w Łodzi"

II Postępowanie na "Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć z zakresu edukacji ekologicznej w ramach zadania pn. „Program Edukacji Ekologicznej realizowany przez Nadleśnictwo Piotrków w latach 2022 -2023” dofinansowanego ze środków WFOŚiGW w Łodzi"

Dotyczy: II Postępowanie na zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć z zakresu edukacji ekologicznej w ramach zadania pn. „Program Edukacji Ekologicznej realizowany przez Nadleśnictwo Piotrków w latach 2022 -2023” dofinansowanego ze środków WFOŚiGW  w Łodzi

ZAPYTANIE CENOWE

Nadleśnictwo Piotrków zwraca się z prośbą o przedstawienie Państwa oferty cenowej z względnieniem poniższych wymagań:

 

  1. Zamawiający

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Piotrków,

Łęczno 101, 97-330 Sulejów

tel. 44 645 18 40,

adres e-mail: piotrkow@lodz.lasy.gov.pl  

adres strony internetowej BIP: https://www.gov.pl/web/nadlesnictwo-piotrkow

 

2. Tryb udzielenia zamówienia

Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2022 r. poz. 1710 t.j.) do niniejszego zamówienia z uwagi na jego wartość nie stosuje się przepisów tej ustawy.

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Zarządzeniem nr 14/2023 Nadleśniczego Nadleśnictwa Piotrków z dnia 03.04.2023 r. w sprawie wprowadzenia w Nadleśnictwie Piotrków regulaminu udzielenia zamówień publicznych, których wartości szacunkowa nie przekracza kwoty 130 000 zł netto.

 

  1. Przedmiot zamówienia

 

  1. Zorganizowanie i przeprowadzenie na terenie Leśnej Osady Edukacyjnej
    i Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Nadleśnictwie Piotrków Programu Edukacji Ekologicznej realizowanego przez Nadleśnictwo Piotrków w latach 2022-2023 w ramach zadania dofinansowanego ze środków WFOŚiGW w Łodzi.
  2. Zakres zamówienia musi być zrealizowany zgodnie z zatwierdzonym przez WFOŚiGW w Łodzi „Programem Edukacji Ekologicznej realizowanym przez Nadleśnictwo  Piotrków w latach 2022 -2023”, który stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
  3. W cenie usługi należy uwzględnić koszty wynagrodzenia wykładowców, zakup nagród
    w konkursach, zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia pleneru malarskiego, organizację poszczególnych elementów Programu Edukacji Ekologicznej realizowanego przez Nadleśnictwo Piotrków w latach 2022-2023 oraz sporządzenie dokumentacji koniecznej do prawidłowego rozliczenia dofinansowania z WFOŚiGW w Łodzi w ramach zrealizowanego programu wskazanego w pkt 2 powyżej.

 

W ramach organizacji Wykonawca będzie zobowiązany do:

  1. przygotowania dokumentacji wymaganej do prawidłowego rozliczenia dofinansowania z WFOŚiGW w Łodzi w szczególności:
  1. sprawozdania z realizacji Zadania,
  2. protokołów z przeprowadzonych konkursów,
  3. płyty CD/DVD lub pendrivea z dokumentacją zdjęciową z realizacji zadania
    i przekazanie jej Zamawiającemu w terminie do dnia 07.01.2024 r.
  1. opracowania wzorów dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia pleneru malarskiego, konkursów, zajęć terenowych i stacjonarnych, konferencji,
  2. przygotowania projektów materiałów zgodnie z „Wytycznymi dotyczącymi zasad znakowania zadań dofinansowanych ze środków WFOŚIGW W Łodzi” celem zamieszczenia informacji o uzyskanym dofinansowaniu przez Zamawiającego na:
  1. swojej stronie internetowej,
  2. zakupionym w ramach zadania sprzęcie multimedialnym 

a następne przekazanie ich Zamawiającemu do dnia 30.11.2023 r.

  1. informowania uczestników zadania o dofinansowaniu ze środków WFOŚiGW w Łodzi,
  2. zakupu nagród zaplanowanych w ramach konkursów organizowanych w trakcie realizowania Programu Edukacji Ekologicznej,
  3. zakupu materiałów niezbędnych do przeprowadzenia pleneru malarskiego.
  1. Pozostałe koszty związane z organizacją ww. programu ponosi Zamawiający.
  2. Na potrzeby przeprowadzenie Programu Edukacji Ekologicznej Zmawiający udostępni bezpłatnie salę edukacyjną i teren wokół wraz z infrastrukturą i wyposażeniem, która zlokalizowana jest na terenie Leśnej Osady Edukacyjnej i Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Adres: 97-320 Wolbórz, Polichno 125.

 

 Lp.

OPIS

Jednostka

Ilość

1.

Organizacja i przeprowadzenie pleneru malarskiego.

h

12

2.

Organizacja i przeprowadzenie konkursu plastycznego "Przyroda okolic Nadleśnictwa Piotrków".

szt.

1

3.

Organizacja i przeprowadzenie konkursu fotograficznego „Cudze chwalicie swego nie znacie - najpiękniejsze zakątki Nadleśnictwa Piotrków oraz okolic”.

szt.

1

4.

Organizacja i przeprowadzenie pikniku ekologicznego „Lato w lesie”.

szt.

1

5.

Organizacja i przeprowadzenie festynu „Grzybobranie z Leśnym Ośrodkiem Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole”.

szt.

1

6

Organizacja i przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w Leśnym Ośrodku Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole, połączonych z warsztatami praktycznymi dla grup zorganizowanych.

h

240

7.

Organizacja i przeprowadzenie konferencji pt.: „Rehabilitacja dzikich zwierząt w Polsce – rola i zadania Leśnego Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole”.

szt.

1

8.

Organizacja i przeprowadzenie konferencji pt.: „Aktywne metody ochrony przyrody w leśnictwie”.

szt.

1

 

Opis czynności do wykonania:

Lp.

OPIS ZADANIA

TERMIN

1

Organizacja i przeprowadzenie pleneru malarskiego.

Celem pleneru jest:

rozwijanie zainteresowań, wrażliwości estetycznej oraz  indywidualnych zdolności    twórczych, prezentacja twórczego spojrzenia na przyrodę, popularyzacja malarstwa artystycznego jako ważnej dziedziny sztuki, stworzenie uczestnikom możliwości zaprezentowania swoich dokonań z dziedziny malarstwa,

Obiektem prac wykonanych w ramach pleneru malarskiego jest przyroda okolic Nadleśnictwa Piotrków lub jej elementy.

Efekty pracy zostaną zaprezentowane w formie wystawy poplenerowej w trakcie trwania Festynu „Grzybobranie z Leśnym Ośrodkiem Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole”, na którym zaprezentowane będą najciekawsze prace powstałe w trakcie pleneru.

Planuje się 6 spotkań po 2 godziny. Zakłada się udział około 15 osób.

III kw. 2023

2

Organizacja i przeprowadzenie konkursu plastycznego "Przyroda okolic Nadleśnictwa Piotrków",

Celem konkursu jest:

rozwijanie zainteresowań, wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności  twórczych,

prezentacja twórczego spojrzenia na przyrodę

popularyzacja plastyki jako współczesnej dziedziny sztuki, stworzenie uczestnikom możliwości zaprezentowania swoich dokonań z dziedziny plastyki.

Obiektem  prac jest przyroda okolic Nadleśnictwa Piotrków.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w trakcie trwania Festynu „Grzybobranie z Leśnym Ośrodkiem Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole”.

III-IV kw. 2023

3.

Organizacja i przeprowadzenie konkursu fotograficznego „Cudze chwalicie swego nie znacie - najpiękniejsze zakątki Nadleśnictwa Piotrków oraz okolic”.

Celem konkursu jest:

rozwijanie zainteresowań, wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności  twórczych,

prezentacja twórczego spojrzenia na przyrodę,

popularyzacja fotografii jako współczesnej dziedziny sztuki,

stworzenie uczestnikom możliwości zaprezentowania swoich dokonań z dziedziny fotografii,

Obiektem fotografii jest przyroda okolic Nadleśnictw Piotrków lub jej elementy.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w trakcie trwania Festynu „Grzybobranie z Leśnym Ośrodkiem Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole”

III-IV kw. 2023

4.

Organizacja i przeprowadzenie Pikniku ekologicznego: „Lato w lesie”,

Zadanie ma na celu zorganizowanie na terenie Leśnego Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole na początku sezonu wakacyjnego w 2023 roku, pikniku o charakterze edukacyjno-ekologicznym, w którym aktywnie mogłyby uczestniczyć całe rodziny, młodzież szkolna. Organizatorzy imprezy przewidują atrakcje dla wszystkich grup wiekowych.

Piknik odbędzie na terenie Leśnego Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole.

W programie:

  1. Quizy i zabawy dla najmłodszych nawiązujące do tematyki ochrony przyrody. Dla uczestników planowane są drobne nagrody rzeczowe.
  2. Prelekcja poprowadzona przez specjalistę na temat jak można pomagać dzikim zwierzętom, a następnie zwiedzanie Osady w tym w części poświęconej rehabilitacji dzikich zwierząt. Uczestnicy będą mogli zobaczyć z bliska bociany, jelenie, daniele, dziki, łosia itp.
  3. Prelekcja poprowadzona przez specjalistę leśnika na temat „Aktywne metody ochrony przyrody w leśnictwie”.
  4. Konkurs wiedzy sprawnościowo-przyrodniczy pn. „W lesie o lesie”. Konkurs wiedzy obejmujący zagadnienia dotyczące: ochrony przyrody, zrównoważonego rozwoju,  parków krajobrazowych w województwie łódzkim ze szczególnym uwzględnieniem okolic Nadleśnictwa Piotrków,  powiązany z rywalizacją w kilku dyscyplinach sportowych. Dla uczestników konkursu planowane są nagrody.

III kw. 2023

5.

Organizacja i przeprowadzenie Festynu „Grzybobranie z Leśnym Ośrodkiem Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole.

Piknik odbędzie na terenie Leśnego Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole.

Program:

Quizy i zabawy dla najmłodszych nawiązujące do tematyki ochrony przyrody. Dla uczestników planowane są drobne nagrody rzeczowe.

Prelekcja poprowadzona przez specjalistę na temat: Znalazłeś dzikie zwierzę co powinieneś zrobić?, a następnie zwiedzanie Osady w tym w części poświęconej rehabilitacji dzikich zwierząt. Uczestnicy będą mogli zobaczyć z bliska bociany, jelenie, daniele, dziki, łosia itp.

Prelekcja poprowadzona przez specjalistę leśnika na temat „Las i jego mieszkańcy”.

Konkurs przyrodniczy pn. „Poznajemy  przyrodę okolic Nadleśnictwa Piotrków". Konkurs wiedzy obejmujący zagadnienia dotyczące: ochrony przyrody, zrównoważonego rozwoju, parków krajobrazowych w województwie łódzkim ze szczególnym uwzględnieniem okolic Nadleśnictwa Piotrków. Dla uczestników konkursu planowane
są nagrody.

W trakcie festynu planuje się również rozstrzygniecie i wręczenie nagród z konkursu fotograficznego i plastycznego oraz wystawę poplenerową z prac powstałych w trakcie pleneru malarskiego
i warsztatów terenowych.

III kw. 2023

6.

Organizacja i przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w Leśnym Ośrodku Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole, połączonych z warsztatami praktycznymi dla grup zorganizowanych.

Zajęcia w Leśnym Ośrodku Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole prowadzone są bezpłatnie dla różnych grup przedszkolnych, szkolnych jak innych grup zorganizowanych. Są to zarówno lekcje jak i prelekcje połączone z warsztatami stacjonarnymi bądź terenowymi. Zajęcia dostosowane są do specyfiki  grupy.

Zainteresowani udziałem w organizowanych zajęciach edukacyjnych dokonują zgłoszenia zajęć ze wskazaniem wybranej formy przeprowadzenia zajęć.  Po zapoznaniu się z regulaminem i dokonaniu zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy, uzgadniany jest termin przeprowadzenia zajęć.

W ramach  tego punktu planowane są zajęcia edukacyjne w dwóch formach.

1.         Zajęcia terenowe

Zajęcia te prowadzone są na ścieżkach i szlakach Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, dotyczyć będą m.in. tematów:

- Zwiastuny wiosny-rozpoznawanie roślin zielnych na podstawie przewodników.

- Rozpoznawanie roślin zielnych i runa leśnego na podstawie przewodników.

- Pomiary dendrometryczne drzew; pomiary obwodu, wysokości i wieku drzew.

- Bioindykatory w lesie, określanie czystości powietrza na podstawie skali porostowej.

- Mieszkańcy naszej rzeki, łowienie i obserwacje mikroskopowe bezkręgowców.

- Ekosystem lasu i łąki, obserwacje terenowe.

- Drzewo nasz przyjaciel; określanie roli drzew jako ważnego ekosystemu Ziemi.

- Cmentarzysko odpadów - obserwacja procesów rozkładu różnych typów odpadów.

- Rola i zadania "Lecznicy dla zwierząt"; wyrobienie nawyku ochrony przyrody.

- Bioindykatory wody - bezkręgowce; wyznaczanie klas czystości wód na podstawie bezkręgowców.

ŚCIEŻKI PRZYRODNICZO-LEŚNE

Na terenie Nadleśnictwa Piotrków znajdują się cztery ścieżki przyrodniczo-leśne.

Ścieżka przyrodniczo-leśna „las – wydma – torfowisko"

Ścieżka rozpoczyna się przy osadzie edukacyjnej w Kole, na skraju lasu. Trasa składa się z siedmiu przystanków z tablicami edukacyjnymi i ma długość 2,5 km. Można tu zobaczyć wydmę o wysokości 206 m n.p.m., skarpę, bór bagienny , torfowisko oraz bór chrobotkowy.
W końcówkę tej trasy stanowi puszczański drzewostan z okazałymi sosnami.

Ścieżka przyrodniczo-leśna „Z Koła do rezerwatu Meszcze i drzew pomnikowych"

Ścieżka zaczyna się w osadzie edukacyjnej w Kole. Atrakcją tej trasy jest matecznik lipowy oraz rezerwat lipowy Meszcze. Rośnie tu jedna
z najpiękniejszych lip drobnolistnych w Sulejowskim Parku Krajobrazowym. Jej wiek jest określany na 200 lat, a obwód wynosi 360 cm.

Ścieżka przyrodniczo-leśna w Uroczysku Kaleń.

Ścieżka składa się z 6 przystanków edukacyjnych i ma 1,5 km długości. Tutaj omawiane są między innymi zagadnienia związane z pielęgnacją lasu. Można tu zobaczyć stare dęby, pod którymi występuje obfite odnowienie naturalne. Atrakcję dla dzieci może stanowić paśnik.

Leśna ścieżka edukacyjna „WSTĘP DO LASU".

Ścieżka składa się z 4 przystanków jest ona przeznaczona dla dzieci

w wieku przedszkolnym oraz pierwszych klas szkoły podstawowej.

 

2.         Zajęcia stacjonarne w Sali edukacyjnej na terenie Ośrodka

- Walory Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

- Struktura i funkcjonowanie ekosystemu.

- Zależności między organizmami w lesie.

- Jak rośliny wykorzystują światło słoneczne?

- Rady na odpady; jak skutecznie przeciwdziałać powstawaniem góry śmieci i ich utylizacji.

- Porozmawiajmy o ptakach.

- Pomóżmy ekologom ratować Ziemię.

- wszystko o rzece - ekosystem rzeki.

- Woda podstawą życia.

- Formy ochrony przyrody w Polsce.

- Las i jego mieszkańcy.

Zakłada się przeprowadzenie:

a)         120 h - warsztatów stacjonarnych w Sali Edukacyjnej,

b)         120 h - warsztatów terenowych.

III-IV kw. 2023

7.

Organizacja i przeprowadzenie konferencji pt.: „Rehabilitacja dzikich zwierząt w Polsce – rola i zadania Leśnego Ośrodka Edukacji

i Rehabilitacji Zwierząt w Kole”.

1. LOKALIZACJA I TERMIN

a. lato III kw. 2023 roku

b. Leśny Ośrodek Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole,

2. UCZESTNICY‐ ok 80 osób

a. Przedstawiciele Samorządów Terytorialnych z terenu Powiatu Piotrkowskiego oraz powiatów ościennych.

b. Weterynarze z terenu Województwa Łódzkiego.

W ramach Konferencji omawiane będą następujące tematy:

1. Przedstawienie infrastruktury (zaplecze weterynaryjne, centrum edukacyjno‐szkoleniowe, kwarantanna, woliery, wybiegi).

2. Prezentacje i omówienie procedur związanych z procesem rehabilitacji zwierząt dzikich.

3. Prezentacje modelu rehabilitacji (sposób żywienia, formuła kontaktu ze zwierzętami, rozwiązania legislacyjne).

4. Omówienie podstawowych przyczyn i statystyk wypadkowości dotyczącej zwierząt dzikich (człowiek i jego działania ingerujące
w przyrodę i środowisko).

5. Zasady współpracy Ośrodka  z jednostkami samorządu terytorialnego  w zakresie pomocy chorym zwierzętom wolno żyjącym (dzikim).

6. Co zagraża dzikim zwierzętom.

7. Etyka zawodu lekarza weterynarii w kontekście ratowania zdrowia
i życia w ośrodkach rehabilitacji zwierząt.

8. Szklane pułapki – największa przyczyna śmiertelności ptaków dzikich na świecie.

9. Plany dalszego rozwoju Ośrodka.

W ramach projektu planuje się 4 wykłady po 1,5  godziny.

III kw. 2023

8.

Organizacja i przeprowadzenie konferencji pt.: „Aktywne metody ochrony przyrody w leśnictwie”.

1. LOKALIZACJA I TERMIN

a.  III kw. 2023 roku

b. Leśny Ośrodek Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole,

2. UCZESTNICY‐ ok 50 osób

Konferencja poświęcona będzie doskonaleniu praktycznych metod ochrony przyrody w zrównoważonym leśnictwie, szczególnie ocenie sposobów zarządzania zwierzyną oraz ochrony i rehabilitacji zwierząt dzikich. Ma charakter ogólnopolskiego forum wymiany doświadczeń
i poglądów w tym zakresie.

Dedykowana jest pracownikom Lasów Państwowych, regionalnych dyrekcji ochrony środowiska, wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska, parków narodowych i krajobrazowych, myśliwym, środowiskom akademickim, instytucjom i urzędom publicznym oraz organizacjom pozarządowym związanym z ochroną przyrody, a także zarządców dróg i autostrad, służb bezpieczeństwa weterynaryjnego
i ekologicznego kraju.

 Cele spotkania:

1.         podkreślenie roli lasów będących ostoją dla dzikich zwierząt,

2.         ocena wpływu łowiectwa na ochronę dzikich zwierząt,

3.         omówienie metod zapobiegania kolizjom drogowym,

4.         wymiana doświadczeń i poglądów wśród osób i instytucji zajmujących ochroną, rehabilitacją i restytucją dzikich zwierząt,

5.         promocja nowoczesnych technik badawczych służących ochronie dzikich zwierząt.

 

W ramach projektu planuje się 4 wykłady po 1,5  godziny.

III kw. 2023

 

 

 

Nazwy i kody CPV usług:

80000000-4 usługi edukacyjne i szkoleniowe

 

4.Termin realizacji zamówienia

Termin wykonania zamówienia: od dnia podpisania umowy do 07 stycznia 2024 roku.

 

5.Warunki udziału w postępowaniu:

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy którzy spełniają warunki w zakresie:

•   zdolności technicznej lub zawodowej;

  1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy  prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
  2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują kadrą posiadającą wiedzę i doświadczenie w zakresie realizacji i rozliczania projektów ze środków zewnętrznych. Należy załączyć dokumenty potwierdzające rozliczenie minimum jednego projektu ze środków zewnętrznych.

Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia”/„nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach, które stanowią załączniki nr 4 oraz nr 6. Do oświadczeń należy dołączyć kserokopie dokumentów, potwierdzających treść złożonych oświadczeń.

 

6.Wymagania i warunki dotyczące wadium.

Zamawiający nie wymaga wpłaty wadium.

7. Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

8. Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami, przekazania oświadczeń i dokumentów oraz osoba uprawniona do porozumiewania się z Wykonawcami

Wszelkie zapytania, oświadczenia oraz informacje w zakresie postępowania, Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie lub pocztą elektroniczną.

Osoba uprawniona do bezpośredniego kontaktowania się z Wykonawcami jest:

W zakresie merytorycznym – Paweł Kowalski,

W zakresie formalnym – Jarosław Staniaszek

tel: 44/6451840;

e– mail: piotrkow@lodz.lasy.gov.pl

Dodatkowe informacje i wyjaśnienia dotyczące zamówienia można otrzymać w godzinach 07.00 – 15.00.

9. Termin związania ofertą

Termin związania ofertą wynosi 14 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem ostatecznego terminu składania ofert.

 

10. Sposób przygotowania oferty

Ofertę należy sporządzić na załączonym do niniejszego ogłoszenia Formularzu ofertowym (załączniku nr 1).

Ofertę sporządzić należy w języku polskim, w formie pisemnej, na maszynie, komputerze, nieścieralnym atramentem lub długopisem. Zaleca się ponumerowanie każdej zapisanej strony oferty.

Oferta musi być podpisana przez Wykonawcę lub osoby uprawnione do zaciągania zobowiązań w imieniu Wykonawcy – wymienione w dokumentach rejestrowych lub we właściwym upoważnieniu.

Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.

Wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być naniesione w sposób czytelny, datowane i podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania firmy na zewnątrz (czytelnie lub z pieczątką imienną).

Treść oferty musi odpowiadać warunkom określonym przez Zamawiającego.

 

11. Wykaz dokumentów, które składają się na ofertę

  1. Formularz ofertowy - załącznik nr 1,
  2. Oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu – załącznik nr 4,
  3. Wykaz osób wskazanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia – załącznik nr 6

12. Opis sposobu obliczenia ceny oferty

  1. Cena musi być podana w PLN cyfrowo i słownie oraz być zaokrąglona do dwóch miejsc po przecinku.
  2. Cenę oferty należy podać z podatkiem od towarów i usług VAT (brutto), z wyszczególnieniem kwoty podatku VAT i kwoty bez podatku VAT (netto).

13. Termin i miejsce składania ofert oraz ich otwarcie

Termin składania ofert do dnia: 21.08.2023 r. do godz. 10.00.

Oferty można składać osobiście w Sekretariacie Zamawiającego, pocztą tradycyjną (przesyłka polecona lub kurierska) na adres wskazany w pkt. 1.

Za termin złożenia ofert uznany będzie dzień i godzina otrzymania oferty przez Zamawiającego.

W przypadku składania ofert w siedzibie Zamawiającego osobiście lub pocztą (przesyłka polecona lub poczta kurierska) na kopercie należy umieścić napis:

Łęczno 101, 97–330 Sulejów

Oferta – zapytanie ofertowe na:

Zorganizowanie i  przeprowadzenie na terenie Leśnej Osady Edukacyjnej i Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Nadleśnictwie Piotrków „Programu Edukacji Ekologicznej realizowanego przez Nadleśnictwo  Piotrków w latach 2022-2023” w ramach zadania dofinansowanego ze środków WFOŚiGW w Łodzi.

nie otwierać przed …..2023 godz. 10:00

Adres Wykonawcy

Oferty złożone po terminie zostaną zwrócone Wykonawcom bez otwierania.

W toku badania i oceny ofert zamawiający może żądać od każdego oferenta dodatkowych informacji i wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.

Otwarcie ofert nastąpi w dniu 21.08.2023 r., o godz. 10:30.

 

14. Ocena ofert. Kryterium oceny ofert

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty, Zamawiający będzie się kierował kryterium ceny (cena – 100%).

Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, który zaoferował najniższą cenę.

 

15. Wybór najkorzystniejszej oferty

Zamawiający powiadomi (poczta elektroniczną) o wyniku postępowania, tych Wykonawców którzy złożyli oferty.

Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia postępowania w każdym czasie bez podania przyczyny.

Zamawiający odrzuci ofertę:

  1. wykonawcy, który złożył więcej niż jedną ofertę w prowadzonym postępowaniu,
  2. złożonej w formie innej niż przewiduje prowadzone postępowanie,
  3. nie odpowiadającej warunkom postępowania a w szczególności jeżeli złożona oferta będzie zawierać produkty inne niż wymaga Zamawiający, bądź nie będzie  zawierała wszystkich wymaganych produktów,
  4.  złożoną po terminie.

16. Informacje jakie powinny zostać dopełnione po wyborze najkorzystniejszej oferty Wykonawcy w celu realizacji dostawy

Zamawiający zawrze umowę z Wykonawcą, który przedstawił ofertę na warunkach określonych w niniejszym zapytaniu. Podpisanie umowy ze strony Wykonawcy następuje przez osoby umocowane do tej czynności.

W przypadku uchylenia się od realizacji zamówienia Wykonawcy, którego oferta została wybrana w terminie określonym przez Zamawiającego, Zamawiający może wybrać ofertę kolejną bez przeprowadzenia ponownej oceny ofert, o ile nie upłynął termin związania ofertą.

17. Informacje dodatkowe

Zamawiający może zamknąć postępowanie bez wybrania żadnej oferty, w przypadku kiedy:

  1. żadna ze złożonych ofert nie odpowiada warunkom określonym  przez  Zamawiającego,
  2. oferty zostały odrzucone,
  3. cena najkorzystniejszej oferty przekroczy kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

 

18. Załączniki do zapytania

1.  Załącznik nr 1 - Formularz ofertowy

2.  Załącznik nr 2 - Oświadczenie RODO

3.  Załącznik nr 3  - Program edukacji ekologicznej

  1. Załącznik nr 4 - Oświadczenia wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.
  2. Załącznik nr 5 - Wzór umowy.
  3. Załącznik nr 6 - Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zadania.

 

Niniejsze zapytanie ofertowe nie stanowi zobowiązania Nadleśnictwa Piotrków do zawarcia umowy.

 

Nadleśniczy Nadleśnictwa Piotrków

Waldemar Pązik