Aktualności Aktualności

Jubileusz 70-lecia RDLP w Łodzi. Pamiątkowy las.

Leśnicy Ziemi Łódzkiej oraz przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i samorządowych, wielu organizacji społecznych, łowieckich, uczelni wyższych, straży pożarnej uczcili 70-tą rocznicę powstania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi sadząc z tej okazji las w Nadleśnictwie Piotrków na terenie Leśnictwa Przygłów, oddz. 9b.

Ponad 150 osób spotkało się środę 15 kwietnia 2015 roku w Nadleśnictwie Piotrków aby uczestniczyć w seminarium z okazji Jubileuszu 70–lecia RDLP w Łodzi. Bowiem siedemdziesiąt lat temu w roku 1945 postała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi. Część seminaryjna odbyła się w Ośrodku Zielony Gościniec, położonym na terenie leśnictwa Przygłów, po której wszyscy zebrani goście, przejechali na powierzchnię przeznaczoną do odnowienia. Po łagodnej zimie rozpoczął się okres wegetacyjny i ziemia jest gotowa, by zakorzeniły się w niej sadzonki, hodowane na szkółkach.

Akcja sadzenia drzewek odbyła się  lesie Leśnictwa Przygłów w oddziale 9b.

Wspólnymi siłami posadzono ok. 9 tyś sztuk sadzonek sosny i tym samym odnowiono ok. 1 ha powierzchni leśnej. Udział w wydarzeniu obok leśników wzięli  również samorządowcy z oraz studenci.

Na pamiątkę tego wydarzenia wykonano kamienną tablicę, która została odsłonięta przez Panią Wojewodę Województwa Łódzkiego Jolantę Chełmińską i Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi Pana Edwarda Janusza. Pod Pomnikiem wkopano tubę z aktem erekcyjnym na którym znalazły się podpisy wszystkich uczestników jubileuszu.

Świadectwo upamiętniające to wydarzenie, będzie można znaleźć podczas spaceru w lesie na terenie Leśnictwa Przygłów.