Aktualności Aktualności

Weź sadzonkę i #sadziMY

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji i indywidualnie posadź drzewko! Sadzonki będą rozdawane już 24 kwietnia we wszystkich nadleśnictwach w całym kraju. Odbiór sadzonek będzie możliwy w siedzibach nadleśnictw od godz.: 10:00 do 14:00 lub wyczerpania zapasów.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno - tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Już jutro, w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy, każdy może odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby móc później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie.
Osoby chętne do posadzenia swojego drzewka zapraszamy jutro 24 kwietnia 2020 r. w godzinach 10:00 – 14:00 (lub do wyczerpania przygotowanych zapasów) po odbiór przygotowanych wcześniej sadzonek Sosny.
Uwaga organizacyjna
Ilość sadzonek jest ograniczona, warunki wyjątkowe, aby bezpiecznie odebrać sadzonkę umów się telefonicznie 694 408 860 najlepiej dzisiaj (w czwartek) do godziny 19:00.
Miejsce, gdzie będzie można odebrać drzewka znajduje się na parkingu przy biurze Nadleśnictwa Piotrków w Łęcznie.
Dla bezpieczeństwa nas wszystkich przypominamy:
Wszystko musi się odbywać przy zachowaniu odpowiedniej odległości i ograniczonej liczby osób przy punkcie odbioru.
W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo prosimy o przestrzeganie zasad Głównego Inspektoratu Sanitarnego: https://gis.gov.pl/bez-kategorii/dekalog-bezpiecznego-zachowania-podczas-epidemii-koronawirusa/
Dzwońcie i pamiętajcie o maseczkach.