zanocuj w lesie

PROGRAM ZANOCUJ W LESIE W NADLEŚNICTWIE PIOTRKÓW

Wyznaczony przez Nadleśnictwo Piotrków obszar przeznaczony dla miłośników bushcraftu i surwiwalu, ale również dla ludzi którzy chcą przenocować w lesie na dziko bez specjalnej infrastruktury.


Lokalizacja widoczna jest również na mapie oraz z poziomu aplikacji mBDL (android) lub (iPhone), z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.
Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:
1. regulaminem korzystania z obszaru,
2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu. Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem,
3. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu https://piotrkow.lodz.lasy.gov.pl/faq
4. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu
5. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar, na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!  
6. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres piotrkow@lodz.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.
Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Jarosław Błaszczyński j.blaszczynski@lodz.lasy.gov.pl 694 408 897 (preferowany kontakt mailowy)
Nadleśnictwo Piotrków przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn.: „Zanocuj w lesie”.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety.

Ankita przeznaczona dla wszystkich osób korzystających turystycznie i rekreacyjnie z lasów, nie tylko tych, którzy nocują w lesie w ramach ww. programu. Pierwsze wyniki ankiety będą analizowane i przedstawione zbiorczo po okresie pół roku od uruchomienia procesu zbierania opinii (ankiet).

Link do ankiety dla użytkowników